Tarpusavio skolinimosi platformos
Jei norite pasiskolinti, tačiau nežinote, į kuriuos kreditorius jums vertėtų kreiptis, nepamirškite, kad šiomis dienomis paskolas galima gauti ne tik iš oficialių kreditorių, tokių kaip komerciniai bankai, kredito unijos ar kredito bendrovės. Taip pat egzistuoja ir paskolos iš tarpusavio skolinimosi platformų, kurių šiuolaikinėje rinkoje yra daugybė. Todėl jei šiuo metu svarstote apie savo galimybes gauti paskolą, pats metas pagalvoti apie savo turimas galimybes. Kaip bebūtų, tikrai ne kiekvienas žmogus yra sužavėtas galimybe kreiptis į oficialius kreditorius, todėl akivaizdu, kad tarpusavio skolinimosi platformos netruko išpopuliarėti šiuolaikinėje rinkoje.
Tokiais atvejais vartotojai užsiregistruoja tarpusavio skolinimo platformoje ir pateikia savo paraišką paskolai gauti tiesiai iš žmonių. Tačiau reikia nepamiršti, kad tai gali padaryti tik tie žmonės, kurie yra mokūs. Tai reiškia, kad visų pirma tarpusavio skolinimo platformos operatorius įvertina žmogaus finansinę situaciją, atsižvelgiant į visus mokumo vertinimui taikomus kriterijus. Tai rodo, kad šiuolaikinė kreditų rinka yra labai griežtai ir atidžiai kontroliuojama atitinkamų valstybinių institucijų ir nei vienas žmogus, kuris neatitinka kreditorių keliamų reikalavimų, neturi galimybės gauti paskolos. Tai yra labai sveikintina tvarka, kadangi tokiu atveju yra apsaugomos abi sandorio šalys.
Todėl paskolos su bloga kredito istorija ar neturintiems jokių pajamų iš tarpusavio skolinimo platformų yra suteikiamos sunkiau nei iš oficialių kreditorių. Taip yra todėl, kad tarpusavio skolinimosi platformos įsipareigoja prieš savo investuotojus pateikti tik geriausius ir patikimiausius pasiūlymus investicijoms. Jei taip nebus, tuomet tie investuotojai perbėgs investuoti į kitą platformą, todėl paskolos iš žmonių turintiems blogą kredito istoriją ir yra išduodamos sunkiau ir tik išimtinais atvejais.
Bet kuriuo atveju, jei žmogus yra mokus, jis savo pasirinktoje tarpusavio skolinimo platformoje gali pateikti paraišką norimo dydžio paskolai gauti, kurią suteikia kiti paprasti žmonės – smulkūs investuotojai. Savo ruožtu tarpusavio skolinimo platformose registruojasi ir kiti fiziniai asmenys, kurie paskolų neprašo, bet jas suteikia. Tokiais atvejais jie yra vadinami ne kreditoriais, o investuotojais. Jei žmogus prašo kelių tūkstančių eurų dydžio paskolos, ją jam gali suteikti dešimt, penkiasdešimt, šimtas ar dar daugiau žmonių. Dėl šios priežasties visa tai dar yra vadinama ir sutelktiniu skolinimu, kuomet paskolą suteikia daugybė skirtingų žmonių.
Visą šį procesą administruoja ir prižiūri jau minėti tarpusavio skolinimo platformos operatoriai, todėl nei vienai, nei kitai sandorio šaliai nereikia savęs apkrauti papildomais rūpesčiais ir sunkumais. Taigi, jei jūs nusprendėte, kad jums galėtų pagelbėti tokie finansiniai sprendimai, pats metas pasidomėti šiuolaikinėmis tarpusavio skolinimo platformomis ir pasirinkti jums tinkamiausią.
Leave a Reply